Počasí online

Klepačov přivítal nejlepší okresní běžce roku 2017

Klepačov přivítal nejlepší okresní běžce roku 2017

22. 1. 2018 Blansko – Klepačov – Již potřetí jsme se s okresním...

První závod sezóny opět Rájecká desítka. A letos již v lednu.

První závod sezóny opět Rájecká desítka. A letos již v lednu.

12. 1. 2018 Blansko – Již tradičním zahajovacím závodem seriálu...

Běžci rozehnali mlhu a uzavřeli sezonu

Běžci rozehnali mlhu a uzavřeli sezonu

29. 12. 2017 Petrovice - Hraběnčino běhání úspěšně zakončilo...

Celkové vyhlášení OBL opět na Samsaře s BOBem

Celkové vyhlášení OBL opět na Samsaře s BOBem

25. 12. 2017 Spešov – V době svátečního rozjímání a  s vidinou...

Finále OBL je za dveřmi. Pojďme je otevřít do Petrovic.

Finále OBL je za dveřmi. Pojďme je otevřít do Petrovic.

10. 12. 2017 – Petrovice. Mikulášský běh na Okrouhlé zahájil...

 • Klepačov přivítal nejlepší okresní běžce roku 2017

 • První závod sezóny opět Rájecká desítka. A letos již v lednu.

 • Běžci rozehnali mlhu a uzavřeli sezonu

 • Celkové vyhlášení OBL opět na Samsaře s BOBem

 • Finále OBL je za dveřmi. Pojďme je otevřít do Petrovic.

Rozloučení s letními prázdninami s úsměvem na tvářích

30. 8. 2014 Vísky – V sobotu 30. 8. 2014 bylo v poobědovém čase ve Vískách pěkně živo. Konal se zde již devátý ročník Vísecké desítky, kterému počasí opět přálo. Vypadalo sice, že přijde déšť, ale nakonec z toho nic nebylo a místo deště příjemně svítilo sluníčko. Z propozic sice vyplývá, že trať měří 9,05 km, ale název je už za ta léta zažitý a nikomu to nevadí. Hlavní závod velmi vhodně doplňuje i dvoukilometrová trasa Lidového běhu a především nepřeberné množství tratí v dětských kategoriích.
P1200024I letos se na startu sešlo velké množství těch nejmenších děvčat a chlapců, ale i zastoupení ve straších kategoriích bylo velice sympatické. Ačkoliv se jednalo o poslední prázdninovou sobotu, tak na jejich tvářích bylo vidět úsměvy a na začátek školního roku jistě nikdo z nich nemyslel. Při samotném běhu měly děti ve tvářích výraz odhodlání, soustředění a někdy i trošku únavy. Však to přeci k závodění patří, ale musím říci, že po doběhu se ze soupeřů opět stali kamarádi a podáním ruky to stvrdili.
Jelikož je Vísecká desítka také zařazena do Orelské běžecké ligy, tak se na startu dětských kategorií objevila spousta zástupců oddílů Orla a Sokola ze širokého okolí. Je opět zajímavé, že kategorie dívek byly zastoupeny podstatně více než kategorie chlapců. Neznám přesné statistické údaje, ale zřejmě se v letech 1999 – 2008 rodilo více dívek než chlapců. Jinak si to neumím vysvětlit. Mezi vítězi svých kategorií se objevili například Vilém Topol (2009) – Orel Vyškov, Zdislava Tichá (2009) – Orel Obřany, Lucie Kniesová (2007) – AK Blansko Dvorská, Václav Kalinec (2005) – AK Blansko Dvorská, Pavla Štoudková (2003) – ASK Blansko, Klára Strnadová (2001) – AHA Vyškov, Filip Zeman (199) – AHA Vyškov nebo Lenka Suchá (1999) – ASK Blansko.
Start hlavního závodu a Lidového běhu proběhl přesně v 15.00 hod. Zároveň vyrazilo 111 běžců. 77 absolvovalo kopcovitou trať 9,05 km a zbývajících 34 běžců si to rozdalo na distanci 2 km. Vítězem Lidového běhu byl Petr Horák z Prštic. První místo z hlavního závodu pak celkem snadno ukořistil Jakub Ambros z AKEZ Kopřivnice a v ženách se na 1. místo opět vrátila Milada Barešová z Kunštátu.
Trasa hlavního závodu je sice náročná, ale jistě atraktivní. Většina totiž vede po měkoučkých lesních cestách a tak je přívětivá k nohám běžců. Navíc se na části trati objevily pěkné cedule místní naučné stezky a tak se v cíli mohl Prokop Veselý s Tomášem Odehnalem bavit o tom, jaké žijí v lesích okolo Vísek sovy, jaké tam rostou houby a kde je možné vidět skokana zeleného. Také krásná vůně hub jistě mnohé běžce do lesů k Vískám nalákala na nedělní vycházku. To ale už bez sportovní obuvi a ne v běžeckém oblečení, ale naopak v holínkách a s proutěným košíkem.
Příští ročník bude jubilejní, desátý a jak řekl ředitel závodu Stanislav Blaha, tak bude rád, když jejich závod opět podpoříme svou účastí. Letos byl totiž rekord v účasti překonán. 77 běžců v hlavním závodě, 34 běžců v Lidovém běhu a 121 dětí ve svých kategoriích. Tak snad jeho přání nezklameme.

 

Výsledky: ZDE

Fotografie: ZDE

Ohodnoťte závod: ZDE

 

Autor: Jiří Vrtílka

 

PARTNEŘI LIGY

DISKUSNÍ FÓRUM - POSLEDNÍ ZPRÁVY

 • 21.01.2018 18:19
  Připomínka dnešního slavnostního vyhlášení OBL za rok 2017 a Žákovské ligy Tajovský reality z téhož roku.

  Číst dále...

   
 • 13.01.2018 19:09
  Tak kromě volby obuvi, nás v Rájci čeká i 2. kolo volby prezidenta republiky. Kolik nás si vyřídí ...

  Číst dále...

   
 • 29.12.2017 19:24
  Tip na silvestra: 37. ročník Silvestrovského běhu ve Velkém Tresném (30 Km SV od Boskovic) - start ...

  Číst dále...