Počasí online

Klepačov přivítal nejlepší okresní běžce roku 2017

Klepačov přivítal nejlepší okresní běžce roku 2017

22. 1. 2018 Blansko – Klepačov – Již potřetí jsme se s okresním...

První závod sezóny opět Rájecká desítka. A letos již v lednu.

První závod sezóny opět Rájecká desítka. A letos již v lednu.

12. 1. 2018 Blansko – Již tradičním zahajovacím závodem seriálu...

Běžci rozehnali mlhu a uzavřeli sezonu

Běžci rozehnali mlhu a uzavřeli sezonu

29. 12. 2017 Petrovice - Hraběnčino běhání úspěšně zakončilo...

Celkové vyhlášení OBL opět na Samsaře s BOBem

Celkové vyhlášení OBL opět na Samsaře s BOBem

25. 12. 2017 Spešov – V době svátečního rozjímání a  s vidinou...

Finále OBL je za dveřmi. Pojďme je otevřít do Petrovic.

Finále OBL je za dveřmi. Pojďme je otevřít do Petrovic.

10. 12. 2017 – Petrovice. Mikulášský běh na Okrouhlé zahájil...

 • Klepačov přivítal nejlepší okresní běžce roku 2017

 • První závod sezóny opět Rájecká desítka. A letos již v lednu.

 • Běžci rozehnali mlhu a uzavřeli sezonu

 • Celkové vyhlášení OBL opět na Samsaře s BOBem

 • Finále OBL je za dveřmi. Pojďme je otevřít do Petrovic.

Slunce, seno a Vísecká desítka

 

28. 8. 2016 – Vísky Sluncem zalitá pole i louky. Na obloze ani mráček a teploty blížící se tropickým hodnotám. To vše čekalo závodníky, kteří se v sobotu vydali do Vísek. Malé obce nedaleko Letovic, která se však poslední prázdninovou sobotu rozrůstá o velký počet běžců. První část patří tradičně omladině a v druhé části si to o putovní pohár starosty rozdají jejich starší parťáci. Co však patří opravdu všem, je skvělá nálada u tradiční závodu na konci léta. Na Vísecké desítce.

Žactvo, všech věkových kategorií, si to od 13.30 hod. rozdalo na fotbalovém hřišti místního klubu. Trávník byl opět skvostně připraven a žádné úrazy nebyly hlášeny. Těch pár slziček se hned po doběhu otřelo do kapesníku a po bleskovém zpracování výsledků se šlo pro medaile. Tu dostal úplně každý a malí Orli či Orličky dostávali ještě jednu speciální. Chvilkami se to na stupních vítězů těmito dravci až hemžilo a bylo těžké uvěřit, že se jedná o ohrožený druh. Po nich si vzali slovo dospěláci.

Některá zákoutí sobotního závodu, jakoby z oka vypadly z exteriérů Troškovy trilogie Slunce, seno, ... Už možná jenom chyběla věčně zvědavá Kelišová a farář Otík a bylo by to komplet. Místo nich se do polí vydalo 79 žen a mužů, kteří se rozhodli popasovat s profilově náročnou tratí lehce přesahující 9 km. I letos jim jejich kroky lehce zkomplikovala těžba a v první polovině trati museli pořadatelé improvizovat. Naštěstí se jedná o zkušený tým, který jen tak něco nerozhodí a na všechno jsou dobře přichystaní.

Co se však ve Vískách nemění, je nemilosrdný kopec na 4,5 kilometru. Překonat se ho podařilo všem, protože v cíli nakonec nikdo nechyběl. Je jen otázkou, jak rychlé to bylo nebo zda se celý kopec běželo. Z rozhovorů v cíli byl tento kopec častým tématem a pro mnohé i malým či velkým vítězství. Jeden běžec (nepřál si být jmenován) se zmínil, že je moc šťastný, že jej v tom kopci nikdo nepředběhl.

Výsledný čas nejlepšího se k traťovému rekordu nepřiblížil, ale v tom parnu je to stále úctyhodný výkon a patří mu za něj velká gratulace a jak je ve Vískách i zvykem – putovní pohár starosty. Byť se s ním mohl Standa Široký z AK Blansko Dvorská potěšit jen chvilku, tak z toho nebyl ani moc smutný. Mezi ženami se nejlépe umístila Lucka Nedomová z Kometek Lysice. Její tréninková příprava je znát a za sebou nechala i královnu Vísecké desítky z minulých let – Miladu Barešovou.

Nedalo mi to, se nezeptat vítěze, kde přišel k takové formě. Standa Široký, je velmi tichý a skromný závodník a moc slov jsem od něj neslyšel. Ale nakonec prozradil, že celé léto intenzivně běhá a v poslední době se svým klubovým parťákem Tomášem Večeřou nabírá fyzičku v kamenolomu poblíž Blanska.

Na závěr celého odpoledne přišel čas i pro ty, kteří na trati nechali maximum, ale na stupně vítězů to nestačilo. Losovala se totiž tombola, která je ve Vískách velmi pestrá a bohatá. Ukončením závodu se pro ty nejmenší potvrdil fakt, že prázdniny už končí a škola je tu co nevidět. Nemusí však smutnit, protože s novým školním rokem je tu i pokračování Okresní běžecké ligy.

Nejbližší závod je další díl seriálu Hraběbka cupu a to 6. září (z Ráječka do Petrovic) a nejbližší závod i pro děti je Běh Moravským krasem 17. září ve Sloupě. Tak hrrr na ně.

FOTO ZDE

VÝSLEDKY ZDE

autor Jirka Vrtílka, OBL

PARTNEŘI LIGY

DISKUSNÍ FÓRUM - POSLEDNÍ ZPRÁVY

 • 21.01.2018 18:19
  Připomínka dnešního slavnostního vyhlášení OBL za rok 2017 a Žákovské ligy Tajovský reality z téhož roku.

  Číst dále...

   
 • 13.01.2018 19:09
  Tak kromě volby obuvi, nás v Rájci čeká i 2. kolo volby prezidenta republiky. Kolik nás si vyřídí ...

  Číst dále...

   
 • 29.12.2017 19:24
  Tip na silvestra: 37. ročník Silvestrovského běhu ve Velkém Tresném (30 Km SV od Boskovic) - start ...

  Číst dále...