Opět na stupních vítězů. Komárková a Vašíček obhájili titul.

• Opět na stupních vítězů. Komárková a Vašíček obhájili titul.

21.03.2024 08:35
POZOR, POZOR, POZOR !!! START BLANENSKÉHO OTVÍRÁKU JIŽ V 17.45 HOD. POZOR,...
Číst dále...

05.03.2024 14:53
Na závod ve Veselici aktuálně 47 závodníků přihlášeno online. Kdo se přihlásí...

04.03.2024 20:00
V tomto duchu byl i zveřejněný článek upraven.

Sobotní dostaveníčko v Kunštátě. Zvítězili Barešová a Široký

1. 10. 2016 – Kunštát na Moravě Krásné babí léto, téměř šest desítek nadšených běžců a sehraný tým pořadatelů. Tak by se dal shrnout letošní ročník Kunštátské desítky. Samozřejmě to nebylo jen o těchto třech pojmech, ale především o skvělé náladě, která v Kunštátě vždy panuje. Hlavními strůjci této nálady je tradičně trio Šmatera – Formánek – Veselý. A když si někdo zlepšil osobní rekord o více jak půl minuty, tak už mu k úplné spokojenosti vůbec nic nechybělo.

Startovní výstřel zazněl přesně v 11.00. Startovní pole, ještě pěkně celistvé, se vydalo směrem k zámku a již tady bylo zřejmé, kdo si brousí zuby na nejvyšší příčky. V čele byl Vojta Grün se Standou Širokým. Hned za nimi nová tvář závodů OBL – Petr Karlík z TriSki klubu Márovky – Blansko. Na několika předchozích závodech stál na stupních vítězů a zejména kopcovitý terén mu vyhovuje. Jako první žena, při výběhu, k zámku byla Lucka Nedomová, ale její soupeřky byly na dohled.

To o několik desítek minut později a sedm kilometrů dále, na nejvyšším bodu závodu, už bylo vše jinak. Startovní pole se rozdrobilo na jednotlivce, dvojice maximálně trojice. Včele se držel Vojta Grün ale Standa Široký mu šlapal na paty. Petr Karlík se stále držel velmi vysoko a v cíli z toho bylo třetí místo v kategorii. Kopec nad Petrovem je tvrdým oříškem, ale musím ocenit nadšení mnoha běžců, kteří mě odměnili úsměvem do objektivu.

Samozřejmě těmi nejvděčnějšími a nejusměvavějšími objekty, jsou ženy a dívky ve startovním poli. Úsměv na tváři měla jak Milada Barešová, která nakonec zvítězila, tak Lucka Nedomová, která celkově doběhla druhá a byla nejlepší ve své kategorii. K tomu všemu si ještě zlepšila svůj osobák na této trati o 35 sekund. Tradičně nejusměvavější byla Ivana Grünová, která si sobotní závod vyloženě užívala. Mezi juniory si nejlépe vedl Andrej Fiala z Elite sport teamu.

V cíli jsem se zeptal vítěze kategorie mužů veteránů II – Pavla Svobody ze Sloupa, kdy se mu podařilo odpoutat od Oldy Šperky. „Ještě na té rovince jsme byli spolu, ale v tom seběhu jsem zkusil natáhnout krok a doufal jsem, že to vyjde“, řekl Svoboda. Jak je vidět, tak to skutečně vyšlo a bylo z toho první místo. Byť náskok na druhého Oldu Šperku nebyl nijak vysoký.

Všichni běžci byli v cíli odměněni výbornou polévkou s dostatečným množstvím pečiva. Ačkoliv Prokop Veselý důkladně zvažoval kolik rohlíků koupit, tak opět jich bylo více, než zvládli běžci sníst. Proto si někteří nabrali přebytečné rohlíky s sebou a je jen otázkou, zda bude doma žemlovka nebo houskový knedlík. Pro několik šťastlivců tu ještě byla tombola o profesionální vysavač a několik sladkých překvapení. Věříme, že příští ročník se opět vydaří a sejdeme se v Kunštátě v hojném počtu.

Další závod nás čeká příští neděli v Rudici. Závody jsou připraveny jak v dětských kategoriích, tak extra závod pro ženy a juniory a svou trasu mají i muži.